KFC tavuklarını diğer fast-food ürünlerden farklı yapan nedir?

Ürünlerimizin tamamı restoranlarımızda bulunan mutfaklarda daima taze olarak hazırlanıyor. Her gün usta şeflerimiz taze ve dondurulmamış %100 tavuk etlerini 11 baharatlı orijinal tarifimizle marine ediyor ve unluyor, kurucumuz Albay Sanders’ın ilk günkü orijinal pişirme tekniğiyle hazırlıyor. Orijinal tarifli çıtır tavuklarımızı fast-food yiyeceklerden ayıran en önemli özelliğimiz işte bu!

 

ETİKETLER :   Daima Taze Mutfak Ortada 11 Gizli Baharat Parmak Isırtan Lezzet Usta Şefler

KFC tavuklarının bu kadar iyi olmasının sebebi nedir?

11 gizli baharatlı orijinal tarifimizle hazırladığımız tavuklarımız, usta şeflerimiz tarafından gün içerisinde restoranlarımız içerisinde taze taze marine ediliyor, unlanıyor ve pişirilip hemen servis ediliyor. Daima taze servis edilen ürünlerimizdeki lezzet böylece katlanarak artıyor.

 

ETİKETLER :   Daima Taze Mutfak Ortada 11 Gizli Baharat Parmak Isırtan Lezzet Usta Şefler

Sipariş verdiğimde dondurulmuş/hazır bir ürünü ısıtıyor musunuz?

Hayır, asla! Tüm ürünlerimiz gün boyunca restoranlarımız içerisinde taze taze hazırlanıyor. Sıcak sıcak servis ediliyor. Her bir siparişinizle birlikte usta şeflerimizin gösterdiği emek ve çaba sayesinde, sizlere her zaman taptaze ve çıtır ürünler sunabiliyoruz.

 

ETİKETLER :   Daima Taze Mutfak Ortada 11 Gizli Baharat Parmak Isırtan Lezzet Usta Şefler

Özel tarifli ürünleriniz nasıl hazırlanıyor?

Orijinal tarifimiz usta şeflerimiz tarafından, 11 baharatlı özel karışımla, daima taze ve %100 tavuk eti kullanılarak, kurucumuz Albay Sanders’ın pişirme tekniğiyle hazırlanıyor. KFC’nin tavukları, hala ilk kurulduğumuz günkü lezzetini koruyor. Bunu geleneksel yöntemimizi ve baharat karışımımızı hiç değiştirmemeye borçluyuz. Bu nedenle kurucumuz Albay Sanders’ın tavukları baharatlarken yaptığı el hareketlerini bile birebir yapıyoruz.

 

ETİKETLER :   Hazırlama Ürün

Pişen ürünlerin bekletilme süresi ne kadar?

Bekletilme süreleri üründen ürüne farklılık gösteriyor. Tavuklarımız çeşidine göre (but, parça tavuk, hot shots…) 30 dk ile en fazla 1,5 saat arasında değişen sürelerde sıcaklığı koruyan eden özel dolaplarımızda muhafaza ediliyor.

Bekleme süresi dolan pişmiş tavuklarımızı müşterilerimize verdiğimiz “daima taze” teminatını korumak için ve gıda güvenliği ilkelerimiz gereği imha ediyoruz. Her restoranımızın günlük ortalama satışı ve hizmet kapasitesine özel olarak titiz bir planlama yapıyoruz. Tüketilebilecek miktardan fazla ürün üretmemeye özen gösteriyoruz.

 

ETİKETLER :   Sağlık Ürün

Patatesleriniz ve soslarınız nasıl hazırlanıyor?

KFC’ye özel olarak üretilen soslarımız birkaç farklı tedarikçiden restoranlarımıza ulaştırılıyor. Bu sayede tüm restroranlarımızda aynı lezzette hizmet sunabiliyoruz. Patatesleri donuk temin ediyoruz. Gün içinde talebe göre kızartarak müşterilerimize sunuyoruz. Tedarikçilerimizin listesine bu linkten ulaşabilirsiniz

 

ETİKETLER :   Hazırlama Ürün

Kullanılmayan veya artan ürünlerle ne yapılıyor?

Kullanılmayan veya artan ürünler imha ediliyor.

 

ETİKETLER :   Sağlık Ürün

Restoranlarınıza tavuk sevkiyatı nasıl gerçekleştiriliyor?

Restoranlarımıza tavuk sevkiyatı sabah gerçekleşiyor, diğer ürünlerimizin teslimatı ise AVM veya cadde restoranı olmasına ve konumuna göre değişiklik gösteriyor.

 

ETİKETLER :   Tedarik Ürün

Tavuklarınızı hangi koşullarda ve nerede saklıyorsunuz?

Tavuklarımız restoranlarımıza ulaştıktan sonra dondurulmadan, soğuk hava depolarında saklanıyor. Gıda güvenliği gereği her ürünün saklanması gereken farklı sıcaklık dereceleri var. Tazeliklerini korumaları ve kalitelerini kaybetmemeleri için tavuk ve diğer ürünlerimizi uygun derecedeki soğuk hava depolarımızda saklıyoruz.

 

ETİKETLER :   Sağlık Ürün

Tavuklar saat kaçta pişirilmeye başlanıyor?

Her gün hizmete açılmadan kısa bir süre önce ilk ürünlerimizi pişirmeye başlıyoruz.

 

ETİKETLER :   Hazırlama Ürün

Birkaç yıl önce hakkınızda çıkan birkaç bacaklı/butlu tavuk haberleri doğru mu?

Bu iddialar tamamen asılsız. Tavuklarımızı Banvit’ten tedarik ediyoruz. Banvit, bizim uluslararası standartlarımızı karşılayacak standartlarda üretim gerçekleştiriyor.
Kullandığımız tavukların hijyenik, güvenli ve kaliteli olduğunun garantisini veriyoruz. Tedarikçimizin standartlarını kamuoyuyla paylaştığı bu siteden daha detaylı bilgi alabilirsiniz: Banvitesor

 

ETİKETLER :   Tedarik

Restoranlarınızda enerji konusunda verimlilik çalışmaları yapıyor musunuz

Enerji tüketimimizi azaltma konusunda taahhütümüz var. Bunu enerji tasarruflu ekipmanlarımız, LED ışıklandırmalarımız ve soğutma teknolojilerimizde uyguluyoruz. Restoranlarımızın günlük enerji tüketimlerini yakından takip ediyoruz.

 

ETİKETLER :   Enerji

Artan ürünleri ne yapıyorsunuz?

Tüketicilerimizin güvenliği için artan veya süresi geçen ürünler zaiyata ayrılıyor.

Hayvanlara neden vermiyorsunuz?
Hayvanlara kalan ürün vermek doğru bir davranış değil. Tüketim süresi geçmiş ve atık olmuş ürünler bekledikçe bakteri üretiyor. Bu hem hayvan hem de insan sağlığı için dikkat ettiğimiz bir konu.

 

ETİKETLER :   Geri Dönüşüm Ürün

Restoranlarınızda geri dönüşüm yapıyor musunuz?

Atık yağlar yasalar gereğince sözleşmeli olarak çalıştığımız lisanslı firmalar tarafından toplanıyor ve biodizel üretiminde kullanılıyor. Bazı AVM restoranlarımızda ise cam, plastik ve kağıt geri dönüşüm poşetleri ayrı ve bunlar sınıflandırılarak ayrılıyor.

 

ETİKETLER :   Geri Dönüşüm Ürün

Çalışanlarınızı motive etmek için neler yapıyorsunuz? Çalışanlar için yürüttüğünüz iç iletişim çalışmaları var mı?

Bizim işimiz müşteri memnuniyeti sağlamak. Bu yüzden güler yüzlü hizmet sunmak bizim en önemli önceliğimiz. Çalışanlar çalışma ortamında mutlu olmazsa bu iş yapış biçimlerine ve müşteri ile olan ilişkilerine de yansıyor.

 

ETİKETLER :   KFC’de Kariyer

KFC çalışanlarına ne gibi eğitim olanakları tanıyor?

Yeni çalışanlarımıza yönelik oryantasyon ve uzmanlık içerikli pek çok eğitim programı yürütüyoruz. Böylece standartlarımızı ve sorumluluklarımızı en iyi şekilde yeni çalışanlarımıza aktarıyoruz. Yeni çalışanlarımıza uzmanlık kazandırmak için ortalama 3 aylık bir eğitimden geçiriyoruz.

 

ETİKETLER :   KFC’de Kariyer

Ürünleriniz neden reklamlardakinden farklı görünüyor?

Reklamlarımızda, ürünlerimizin içeriğini en iyi şekilde göstermeye odaklanıyoruz. Böylece, eğer sevdiğiniz bir içerikse rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu görüntüleri çekmek için çok fazla emek ve zaman harcandığı için bu kadar mükemmel göründüklerini düşünüyoruz.

 

ETİKETLER :   Ürün

Çocuğuma neden KFC yedireyim?

Tavuk etinde güvenlik çok önemli bir konu. Dışarıda her yerde tavuk yenmez. Biz KFC olarak gıda güvenliği ve pişirme süreçlerimiz konusunda özel bir restoran zinciriyiz. Tavuklarınızı hazırlarken daima taze ürünler kullanıyoruz. Uluslararası standartlara uygun bir üretim gerçekleştiriyoruz.

 

ETİKETLER :   Beslenme Çocuk

Peki, ne sıklıkla KFC yemeli?

Dengeli bir yaşam tarzı içerisinde ne zaman dilerseniz KFC yiyebilirsiniz.

 

ETİKETLER :   Sağlık Beslenme

KFC sık sık obeziteyle birlikte anılıyor. Bu konudaki yorumunuz nedir?

Obezite sadece yediklerinizle değil, pek çok farklı faktörden de kaynaklanabilen bir sorun. Dengeli bir yaşam tarzı içerisinde ne zaman dilerseniz KFC yiyebilirsiniz.

 

ETİKETLER :   Beslenme Sağlık